Bestiář - aktuálně

7. července 2014 v 21:38 | Adarra |  O mně
Tak jsem se na posledních literárních dílnách konečně odvážila přinést ke konzultaci ukázku z Bestiáře. Konkrétně šlo o prolog a první kapitolu. Z následného rozebírání románu vzešlo ledasco užitečného. Budu asi muset Temnářce ještě někdy poděkovat. :-)

Výsledek celého rozhovoru je ten, že budu kompletně překopávat Prolog. Respektive sepíšu prolog zcela nový a začátek lehce upravím. Zaprvé proto, aby bylo už zkraje patrné, že Bestiář je dark fantasy (což terminus technikus ne tak úplně z mého zorného pole, opět Temnářce velký dík, že mi to ujasnila). Zadruhé pak, aby příběh na začátku nevypadal jako jakási fanfikce na Zaklínače od Sapkowského (kterýmžto NENÍ - podotýkám, že jsem Zaklínače ani nečetla a o podobnosti jeho Geralta s tím, jak se zprvu jeví Wardlak, jsem do nedávna nevěděla, je tedy čistě náhodná a nezamýšlená).

Nicméně si ho asi přečtu, myslím Zaklínače. :-) Někdy v budoucnu.

Měla bych to teď někdy během léta zvládnout, načež mám v plánu zajít na dílny tentokrát s novou verzí prologu, která bude patřičně drsnější a více nastiňující celkový rozmach a tematiku příběhu, a nechám si ji znovu zhodnotit, jak se to jeví a zda jdu správným směrem. Pak se prolog objeví jak zde, tak na mé uživatelské základně na portálu Pište-Povídky. Znáte? Můžete se juknout, mám tam stejnou přezdívku jako zde.
Takže asi tak k novinkám, o něž jsem se chtěla podělit. :-)

Vaše Adarra horkem příliš nenadšená (už zas máme třicítky, no fuj, ani pc z toho není na větvi...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama