Prolog

2. června 2014 v 18:47 | Adarra |  Bestiář - kapitoly
BESTIÁŘ aneb Z deníku lovce příšer

Vypráví Wardlak Temné srdce, syn Černoborrův, lovec příšer a člen Válečné rady v Šerii

PROLOG

Většina lidí je toho názoru, že každá bestie zasluhuje leda smrt. Docela zvláštní je, že tuhle teorii razí i mnohé bestie. Já se k tomu zásadně odmítám jakkoli stavět. Zaprvé proto, že pro spoustu tvorů jsem jednou z nejunikátněji ohavných bestií, co kdy po Veškerenstvu chodily, právě já. Zdá se tudíž hloupé a nemístné, abych se k tomu vyjadřoval. A to přesto, že mým základním posláním v těchto dobách je právě úkol nepohodlné bestie chytat a zabíjet. Tím se živím, dalo by se říct. Zlato nepotřebuji, ale beru si je, protože se to tak zkrátka dělá. Nevybral jsem si úděl lovce příšer proto, abych tak získal hmotný majetek - to neznamená, že jsem jej nezískal. Dobrý lovec si může žádat vysoké odměny, a taky je dostane. Nikdo si se mnou netroufne smlouvat. Řeknu sumu a dostanu ji. Tečka.

Kdybych otevřeně přiznal, že tuhle hrozivou, předsudky opředenou práci dělám vlastně z lepších pohnutek, někdo hodně odvážný by se mi možná vysmál. Ostatní by jen nevěřili. Bohužel, za každého tvora mluví zejména jeho činy. Nevím, jestli se mi někdy podaří vyrovnat pomyslný jazýček vah poměřujících mé dobré a špatné skutky. Asi ne. Poslední strašné události, ke kterým jsem nechtěně také přispěl, naznačují, že bych snah o zachraňování čehokoli měl možná nechat. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Já jsem nucen pykat za svoje provinění tak, že kazím vše, nač sáhnu.

Kašlu na to. Nebudu se zase obviňovat. Černočepel se svědomím, kdo by to řekl. Stejně mi bylo v jistém ohledu líp, když jsem svědomí neměl. Ale přesto bych neměnil.

Práce volá; nemůžu se tu dál moci jen tak poflakovat a bez užitku okounět. Milia mi vzkázala, že schůze Válečné rady se bude konat zítřejšího dne v poledne na obvyklém místě. Než se tam dostanu, nějakou chvíli to potrvá. Cestou musím splnit ještě jeden úkol.

Obyvatele Březové již skoro dva měsíce sužuje jeden bez skrupulí úchylný netvor. Dle popisu nějaká zrůdička uprchlá z jam Boerffasu. Takže žádná rutina - tentokrát si pro oživení procvičím své zabijácké schopnosti na bestii dosud nepoznané. Fajn. Neměl by to být problém.

Radši budu myslet na křížence mořícího Březovou, než na blížící se jednání Válečné rady. Nemůžu si pomoct, je mi tam vždycky trochu nepříjemně. Možná to souvisí s tím, že původně se tyhle rady začaly svolávat kvůli mně. Ach jo. Kozel zahradníkem.


No nic. Jdu na to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama